Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dekoracyjne latarnie do domu i ogrodu

( ilość produktów: 4 )

LATARNIE I LAMPIONY DO SALONU

Salon, pokój dzienny, to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu spotykając się w gronie bliskich, oglądając telewizję, słuchając muzyki, grając w gry, relaksując się. To miejsce, które jest centrum życia rodzinnego i towarzyskiego w domu. Ważne jest, aby salon był urządzony w sposób odpowiedni, funkcjonalny i estetyczny, aby stworzyć w nim klimat sprzyjający wypoczynkowi, spotkaniom, celebrowaniu wspólnego przebywania, obchodzenia uroczystości i świąt, a także codziennego bycia razem. W salonie ważne są meble, które tworzą strefę wypoczynku, dywan, który ją wyznacza, umiejscowienie sprzętu RTV, dekoracje, żywe rośliny, oprawa okien i inne elementy służące stworzeniu niepowtarzalnego miejsca. Niesłychanie ważne w salonie jest także światło. Służy ono nie tylko do tego, aby przestrzeń i przedmioty były widoczne i wyraziste, służy również do budowania nastroju. Dziś, mimo że dysponujemy nowoczesnymi źródłami światła sztucznego, coraz częściej doceniamy światło naturalne, zarówno dzienne, jak i pochodzące od żywego ognia. Obserwujemy renesans kominków, w modzie są świece i wszelkie formy lampionów i latarni. Najpewniej wynika to z tego, że dążymy do prostoty i naturalności, umieszczając w naszych wnętrzach żywe rośliny, a także zaopatrując je w żywe światło. Latarnie lub lampiony umieszczone w salonie dają ciepłe, nieagresywne, klimatyczne światło sprzyjające odpoczynkowi, pozytywnie nastrajające. Żywy ogień ma magiczną moc, niepojętą siłę, która wpływa na nas ożywczo. Nie bez kozery ogień był i jest używany podczas wszelkich rytuałów, ceremonii i obrzędów we wszystkich religiach i kulturach świata. Żywy ogień ma moc oczyszczającą i z pewnością powinien znaleźć miejsce w każdym domu. Latarnie i lampiony, w których umieszczamy palące się świece, są pięknymi, dekoracyjnymi przedmiotami, które pozwalają na wprowadzenie naturalnego światła ognia do naszych mieszkań.

LAMPIONY I LATARNIE DEKORACYJNE

Latarnia lub lampion jest ozdobnym przedmiotem, zazwyczaj w formie metalowej puszki, w której bezpiecznie może palić się świeca. Ściany latarni mają przepuszczać światło, dlatego są wykonane ze szkła lub też ażurowej metalowej konstrukcji. Latarnie i lampiony najczęściej zawieszamy na określonej wysokości, dlatego są niemal zawsze wyposażone w odpowiednie uchwyty, kółka lub haki. Latarnia może również stać na równej powierzchni, wiele z nich posiada masywne podstawy lub nóżki - chodzi o to, aby odizolować podłoże od wyższej temperatury. Lampiony i latarnie są przedmiotami dekoracyjnymi, dziś już nie używamy ich zgodnie z ich pierwotną funkcją, związaną z oświetlaniem. Same w sobie służą ozdobie, a wraz z wydobywającym się z nich światłem - tworzeniu niepowtarzalnego nastroju. Wyobraźni projektantów zawdzięczamy latarnie i lampiony o rozmaitych formach, fantastycznych kształtach, mieszczące się w różnych stylistykach, wykonane z różnych materiałów. Spotkamy latarnie i lampiony z metalu, ze szkła, ale także z wikliny, drewna, korka, papieru, kartonu, tworzyw sztucznych ? zawsze zabezpieczone przed niepożądanym działaniem ognia.

LAMPIONY I LATARNIE ? MAGIA ŻYWEGO OGNIA

Latarnie i lampiony bardzo dobrze odnajdą się w salonie, lecz z powodzeniem mogą się znaleźć także w innych pomieszczeniach. Przepiękny klimat wprowadzi światło żywego ognia do sypialni. Wspaniały efekt uzyskamy używając lampionu ze świecą zapachową w łazience. Pięknie zaprezentuje się latarnia wisząca w przedpokoju - nawet jeśli nie będzie w niej zapalonej świecy. Latarnię możemy powiesić na tarasie i w ogrodzie, gdzie stworzy niepowtarzalny, tajemniczy klimat. Jest wiele możliwości zastosowania latarni lub lampionu jako przedmiotu, wystarczy wyobraźnia. Możemy sobie wyobrazić umieszczoną w latarni figurkę ptaka lub anioła, zasuszone owoce lub kwiaty, woreczki zapachowe, włożone do wnętrza lampki choinkowe czy nawet ukryte we wnętrzu klucze.

LATARNIE I LAMPIONY W SKLEPIE CZARNYJELEN.PL

W sklepie czarnyjelen.pl oferujemy duży asortyment latarni i lampionów do salonu, a także do innych pomieszczeń. Na uwagę zasługują nowoczesne, designerskie lampiony wykonane z metalu i drewna w modnych fasonach i kolorach. Znajdziemy tu duże latarnie do salonu o kształtach tradycyjnych, doskonałe do wnętrz klasycznych, a także lampiony o liniach nowoczesnych, geometrycznych, które świetnie uzupełnią wystrój skandynawski, industrialny czy loftowy. Są tu również latarenki w kolorze złota i srebra zbudowane jak misterne puzderka, które idealnie wpiszą się w aranżację w stylu glamour. Polecamy nowoczesne dekoracyjne lampiony i latarnie do salonu, jako wspaniałe ozdoby i magiczne przedmioty, które pomogą stworzyć w naszym wnętrzu niesamowity klimat. Zapraszamy!

pixel