Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stoliki pomocnicze do kanapy i łóżka

( ilość produktów: 8 )

Stoliki pomocnicze

Stoliki o mniejszych rozmiarach, czyli stoliki pomocnicze, zwane często stolikami bocznymi, są meblami, które świetnie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach spełniając rozmaite funkcje. Najczęściej stosuje się je w salonach jako dodatkowy stolik kawowy stojący obok sofy. Bywa, że z ławą lub głównym stolikiem kawowym tworzą kolekcje mebli o różnych wysokościach. W niewielkich pokojach występują w roli ławy lub stolika kawowego. W sypialni, ustawione obok fotela, tworzą strefy odpoczynku lub też zastępują szafki nocne. Doskonale nadają się również na zewnątrz - do ogrodu, patio, balkonu, tarasu czy werandy. Stoliki pomocnicze do salonu są meblami uniwersalnymi, które po dekadach minimalizmu wróciły do łask i coraz częściej stanowią niezbędne wyposażenie nowoczesnego wnętrza.

Stoliki kawowe pomocnicze do salonu

W salonie lub pokoju dziennym pomocniczy stolik kawowy, za sprawą niewielkich gabarytów, z powodzeniem zaistnieje przy ulubionym fotelu, będąc doskonałym miejscem do odłożenia książki, czasopisma, filiżanki z herbatą, talerzyka z przysmakami. Stolik pomocniczy to także świetne miejsce do ustawienia dekoracyjnej lampy, ozdobnego świecznika lub wazonu z kwiatami. Niewielki stolik boczny nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu salonu, a jednocześnie jest bardzo przydatny. Dzięki niemu przedmioty, które zwykle mogą leżeć rozrzucone na kanapie, możemy zgromadzić pod ręką, w jednym miejscu. Nie zawsze na ławie mamy wystarczająco dużo miejsca lub też nie chcemy rozkładać na niej wszystkich przedmiotów, a chcemy mieć pod ręką filiżankę z kawą, książkę, pilota, telefon; w takich sytuacjach kawowy stolik pomocniczy okaże się niezastąpiony. Stolik kawowy to również alternatywne rozwiązanie dla typowych, sześciennych szafek nocnych. Mały blat nie zajmie wiele miejsca, a przy tym na pewno zwiększy komfort wypoczynku. Małe i pięknie wykonane, takie właśnie są oferowane przez nas stoliki pomocnicze. Małe stoliki pomocnicze, to również dobra propozycja dla Twojego biznesu. Jeżeli nie posiadasz w swojej kawiarni zbyt wiele miejsca, zawsze możesz postawić na takie rozwiązanie.

Stoliki pomocnicze są świetną dekoracją

Stoliki pomocnicze spełniają znakomicie swoje funkcje, lecz także są wspaniałą dekoracją wnętrza, niezwykle ciekawym uzupełnieniem jego aranżacji. Ten niewielki, uroczy mebel występuje w wielu odmianach będąc bardzo często perełką stylu. Dobrze dobrany stolik pomocniczy może stać się autentyczną wisienką na torcie, zwracając na siebie uwagę swoim designem, materiałem czy kolorystyką. Nie bez znaczenia jest także to, że stolik pomocniczy może stanowić miejsce dla wyeksponowania elementu dekoracyjnego, takiego jak lampa, rzeźba czy kwiaty. Również wtedy, gdy umieścimy na nim kilka ulubionych książek w barwnych okładkach, tworzy wraz z nimi znaczący dla estetyki wnętrza ozdobny akcent. Stoliki pomocnicze do salonu reprezentują wszystkie style, znajdziemy stoliki skandynawskie, minimalistyczne, industrialne, loftowe, glamour, czarne i białe, metalowe i drewniane, ze szkłem i kamieniem. Z pewnością można bez problemu znaleźć stolik boczny, który wzmocni charakter naszego wnętrza.

Pomocnicze stoliki w sypialni

Bardzo dobrym miejscem dla stolika pomocniczego jest sypialnia. Wiele stolików bocznych ma rozmiary podobne do szafek nocnych i bardzo często pełnią one ich funkcje. Coraz rzadziej potrzebujemy nocnych szafek z szufladami i półkami, chętniej ustawiamy obok łóżka lekkie, estetyczne stoliki pomocnicze. Na ich blacie jest miejsce na lampkę nocną, budzik, książkę, telefon, kubek z napojem, flakonik z kwiatem. W głównej sypialni możemy także urządzić kącik relaksu ustawiając wygodny fotel, obok którego znajdzie się podręczny, pomocniczy stolik. Także w mniejszych sypialniach boczny stolik okaże się niezastąpiony obok łóżka, zwłaszcza że z uwagi na jego wymiary w każdej chwili można go przesunąć w inne miejsce.

Stoliki pomocnicze wąskie, wsuwane, gniazdowe, z półkami

Stolik pomocniczy zazwyczaj umieszcza się obok innego mebla - sofy, fotela, innego stolika lub łóżka. Stoliki boczne posiadają takie konstrukcje, które sprzyjają funkcjom podręcznym - mają być w zasięgu ręki, nie plasować się w centrum. Stąd znajdziemy wiele stolików o wąskich blatach, takich, które idealnie odnajdą się przystawione do boku sofy lub fotela. Spotkamy także stoliki zwane czasem gniazdowymi; są to stoliki o różnych wysokościach, które można umieszczać pod głównym stolikiem lub ławą, by w razie potrzeby wysunąć je dla uzyskania dodatkowego miejsca. Są to tak zwane stoliki end of the table, które pozwalają na powiększenie powierzchni głównego blatu. Wiele stolików wyposażonych jest w półki, które pełnią funkcje dodatkowych blatów umieszczonych na różnych wysokościach. Specyficzną, bardzo ciekawą formą, są stoliki wsuwane, które z jednej strony nie posiadają nóg, dzięki czemu można je tak wsunąć, aby blat znalazł się nad powierzchnią sofy lub łóżka. Tego rodzaju stoliki z powodzeniem służą do odstawienia laptopa, lecz oczywiście także filiżanki z kawą czy śniadania podanego do łóżka.

Nowoczesne stoliki pomocnicze do salonu - drewniane, metalowe, czarne, białe

We współczesnych wnętrzach spotykamy dziś wiele stylistyk. Oprócz nieśmiertelnej klasyki, w nowoczesnych mieszkaniach dominują aranżacje skandynawskie, minimalistyczne, industrialne i coraz częściej także glamour i boho. W ślad za popularnymi stylami aranżacji wnętrz postępują także projektanci i producenci mebli oferując stoliki pomocnicze do salonu w modnych stylach. W ofercie naszego sklepu znajdziemy stoliki skandynawskie w chłodnych odcieniach bieli i szarościach, o minimalistycznych formach, wykonane z drewna. Warte uwagi są stoliki minimalistyczne z półkami, które mogą pełnić funkcje niewielkich, praktycznych regałów bardzo pięknie tworzących ciekawe zestawy. Do zupełnie wyjątkowych w naszej ofercie należą wsuwane stoliki w stylu industrialnym wykonane z metalu wykończonego w kolorze czarnym z pięknymi blatami z litego drewna. Odmianą takiego stolika jest loftowy boczny stolik mogący pełnić funkcje stylowej konsoli.

Nowoczesne stoliki pomocnicze o różnych wielkościach i wersjach kolorystycznych

Z uwagi na niewielkie rozmiary, stoliki pomocnicze świetnie funkcjonują w niemal każdym wnętrzu bez względu na jego powierzchnię. Boczny stolik pomocniczy może być stolikiem kawowym, tworzącym z sofą lub fotelem wspaniałą domową strefę odpoczynku. Będzie również idealną podstawką pod dekorację - lampę, rzeźbę, doniczkę z kwiatami. Umiejscowiony w sypialni rewelacyjnie zastąpi nocna szafkę tworząc podręczne miejsce do odkładania różnych przedmiotów. Stoliki pomocnicze spotkamy w wielu wersjach kolorystycznych - mamy możliwość dobrania najbardziej odpowiadającego charakterowi wnętrza. Polecamy białe stoliki boczne, które znakomicie rozjaśnią i odświeżą pomieszczenie. Bardzo modne są również brązowe stoliki w naturalnym kolorze drewna, które ocieplają wnętrze i pięknie harmonizują z podłogą i innymi elementami wykonanymi z drewna. Niezwykle eleganckie są czarne stoliki kawowe, które wyraziście akcentują styl. Uniwersalne są stoliki ze szklanymi blatami, które świetnie wkomponują się w niemal każdą aranżację. Polecamy nowoczesne kawowe stoliki pomocnicze jako gustowny, bardzo praktyczny i dekoracyjny element współczesnego mieszkania lub domu.

pixel