Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biurka drewniane w skandynawskim i nowoczesnym stylu

( ilość produktów: 55 )

Nowoczesne biurka skandynawskie

Biurka skandynawskie są meblami nowoczesnymi, idealnymi do współczesnych wnętrz mieszkalnych w budownictwie wielorodzinnym, choć także sprawdzą się w domach jednorodzinnych. Za wyborem biurka skandynawskiego przemawiają proste, funkcjonalne formy, naturalne materiały, precyzja wykonania, trwałość, a także łatwość montażu. Są bardzo dobrymi meblami do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, a także home office, przestrzeni biurowych typu open space czy placówek edukacyjnych.  

Biurka w stylu skandynawskim

Drewniane biurka w stylu skandynawskim to meble, które spotkamy najczęściej na witrynach sklepów meblowych. Skandynawski styl to prostota, funkcjonalność, stonowana kolorystyka i wygoda użytkowana, stąd ich popularność. Biurka w tym stylu, oprócz tego, że są praktyczne, bardzo łatwo je dopasować do innych elementów wnętrza i nadają się świetnie do mniejszych mieszkań, to są także bardzo modne. Ich cechą jest także stylistyczna uniwersalność - wyglądają dobrze w różnych aranżacjach - po prostu dobrze się komponują. Jeśli szukamy funkcjonalnego, prostego, praktycznego i dobrze wyglądającego nowoczesnego biurka do pracowni, domowego biura, pokoju młodzieżowego czy dziecięcego, biurko skandynawskie będzie bardzo dobrym wyborem.

Modne biurka skandynawskie

Modne obecnie są wnętrza w nowoczesnym stylu, industrialnym, loftowym lub eklektycznym. Urządzając je staramy się zatrzymać jak najwięcej światła i przestrzeni, nie przeładowywać natłokiem elementów, pozostawić jak najwięcej miejsca na aktywność - to są cechy stylu skandynawskiego, który wpłynął mocno na tendencje aranżacyjne. Znaczny wpływ miały w tym względzie meble Ikei, które reprezentują styl skandynawski. Tego rodzaju podejście jest zgodne z duchem czasu - chcemy być jak najbliżej natury, nie używać zbyt wielu rzeczy, poświęcać więcej czasu na aktywność i spotkania z innymi, zamiast gromadzić przedmioty i zajmować się nimi. Biurka skandynawskie są modne także dlatego, że wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom. Minimalistyczne, z nienachalną kolorystyką, funkcjonalne, wykonane z naturalnych materiałów, lekkie, niezajmujące wiele miejsca. Są modne, a w konsekwencji często wybierane przez konsumentów, uzyskują pozytywne opinie o jakości ich wykonania, sposobie montażu, funkcjonalności i trwałości.

Kolorystyka biurek skandynawskich

Biurka skandynawskie występują w określonej, niejako zaprogramowanej charakterem stylu, palecie kolorystycznej. Nowoczesne skandynawskie biurka są białe, szare, w kolorze naturalnego drewna lub czarne. Czasem można spotkać odcienie beżu lub występujący w formie akcentu kolor czerwony lub granatowy. Wiele modeli łączy dwa, rzadko więcej, odcienie - na przykład biały blat i nogi z naturalnego drewna lub czarne nogi i blat z forniru w barwie drewna. Wersje loftowe biurek skandynawskich to wyraziste połączenie czerni i naturalnego drewna w często zaskakujących, dynamicznych geometrycznych formach. Najczęściej jednak spotykamy, także najczęściej stosujemy, białe biurka skandynawskie - białe meble pasują praktycznie do wszystkiego - niezależnie od tego, w jakim stylu wykonane zostały pozostałe meble i cała aranżacja. Biurka skandynawskie z reguły pozbawione są ozdób - dominuje prostota i programowy minimalizm. Stonowana kolorystyka biurek i konsol skandynawskich pozwala na komponowanie ich z wieloma innymi elementami aranżacji wnętrz i powoduje, że świetnie odnajdą się w bardzo różnych kontekstach.

Wyposażenie biurek skandynawskich

Koronnymi cechami stylu skandynawskiego są prostota, funkcjonalność i minimalizm. Stąd raczej nie spotkamy biurek skandynawskich z dużą liczbą szuflad, szafek, przegródek, półek. Skandynawski mebel do pracy biurowej i nauki zawiera jedną, czasem dwie szuflady i, rzecz jasna, blat roboczy - to wszystko. Duża przestrzeń robocza, sporo miejsca na nogi, szuflady do przechowania najpotrzebniejszych drobiazgów - to konsekwentna realizacja filozofii minimalizmu i funkcjonalności. Można jednak spotkać biurka z wbudowanymi szafkami, choć częściej stosuje się kontenerki, które można dowolnie ustawiać zwiększając możliwości aranżacji. Wiele biurek posiada nadstawki z przegródkami lub przegrody nabiurkowe, które pozwalają chronić ścianę lub oddzielać od innych biurek. Warto wspomnieć, że biurka skandynawskie znajdują zastosowanie w placówkach edukacyjnych lub biurach, gdzie ustawia się ich wiele w jednym pomieszczeniu - tam również ich minimalizm i funkcjonalność okazują się być pożądanymi cechami. W sklepie czarnyjelen.pl znajduje się duży wybór biurek skandynawskich w formach klasycznych, lecz także w odmianach designerskich, na stelażach o wyjątkowych kształtach, z oryginalnymi zestawieniami barw.

Wymiary biurek skandynawskich

Biurka skandynawskie w większości wypadków są małymi meblami i nie chodzi tylko o ich zastosowanie do niewielkich mieszkań, lecz bardziej o minimalizm - używanie takiej przestrzeni, jaka jest nam potrzebna do pracy przy biurku, nie więcej. Standardowe wymiary biurek skandynawskich to 100, 120 i 140 cm szerokości i 50 oraz 60 cm głębokości. Spotykane są także modele o głębokości ok. 30 cm - nazywamy je wówczas konsolami, gdyż takie właśnie funkcje pełnią nie przestając jednak przy tym mieć zastosowania biurkowego. Standardowe wysokości biurek skandynawskich to 70 i 75 cm. Są to, jak widać, meble o uniwersalnym zastosowaniu, idealne do większości pomieszczeń, odpowiadające większości oczekiwań użytkowników.

Materiały biurek skandynawskich

Biurka skandynawskie niemal wyłącznie wykonane są z litego drewna i płyt laminowanych lub MDF. Zazwyczaj z litego drewna sosnowego, bukowego lub dębowego wykonane są stelaże - nogi biurek. Blaty w większości wypadków sporządzone są z płyty laminowanej, pokrytej lakierem bezbarwnym lub w jednym z kilku kolorów. Blat biurka, będący przestrzenią roboczą, jest w ten sposób zabezpieczony i umożliwia zachowanie czystości i długotrwałe użytkowanie. Rzadko można spotkać metalowe biurka w stylu skandynawskim - są one dedykowane wnętrzom industrialnym i loftowym.

pixel