Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okrągłe stoliki kawowe - metalowe i drewniane

( ilość produktów: 12 )

Okrągłe stoliki kawowe

Stoliki kawowe z okrągłym blatem to klasyka gatunku. Wiele jest powodów, dla których stolik kawowy najczęściej kojarzy się nam z okrągłym blatem, być może dlatego tak jest, że właśnie takie spotykamy najczęściej w kawiarniach, a może przyczyna tkwi głębiej. Koło to figura idealna, okrągły blat nie wyróżnia żadnej spośród osób zasiadających, wszyscy są równi i bliscy sobie. Dlatego mamy Rycerzy Okrągłego Stołu, a w naszej historii Okrągły Stół. Możemy uznać, że okrągły to bliski, przyjazny, to porozumienie, zgoda, przyjaźń. Taki właśnie będzie okrągły stolik kawowy w salonie, pomiędzy sofą, fotelami, pufami, otomanami, ławeczkami. Wybierzmy stolik kawowy o idealnym, okrągłym kształcie z oferty sklepu czarnyjelen.pl.

Metalowe okrągłe stoliki kawowe w stylu glamour i klasycznym

W naszej ofercie mebli do salonu znajdują się urocze, metalowe stoliki w stylu glamour, retro, vintage. Wykonane przez rzemieślników metaloplastyków, finezyjnie zdobione, precyzyjnie wykonane, są nieomal bibelotami, które stanowić mogą niezwykłą ozdobę salonu, saloniku w stylu tradycyjnym, rustykalnym, romantycznym. Doskonale odnajdą się także na tarasie, balkonie, w ogrodzie zimowym. Blaty stolików kawowych retro są zazwyczaj wykonane ze szkła, co dodaje im lekkości. Wykonane z wysokogatunkowej stali są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych: cenionej i bardzo ozdobnej złotej patynie, romantycznej i tajemniczej miedzi, pełnym szlachetnego wdzięku srebrze, czystej uniwersalnej bieli i wyrazistej czerni. Metalowe stoliki kawowe w stylu retro zazwyczaj posiadają ozdobną półkę, która pełni praktyczne funkcje, wzbogaca wizerunek, a także stanowi wzmocnienie konstrukcji. Polecamy stolik kawowy w stylu retro jako bardzo ciekawy pomysł na prezent.

Drewniane okrągłe stoliki kawowe

Stoliki kawowe wykonane z drewna to najczęściej spotykane i najchętniej nabywane okrągłe stoliki do salonu. Są lekkie, mają naturalny wygląd, zazwyczaj prostą konstrukcję, czasem są wyposażone w półkę. Okrągły drewniany stolik kawowy z białym blatem i nogami z litego drewna to niemal ikona stylu skandynawskiego, bardzo popularnego obecnie i lubianego. W ofercie sklepu czarnyjelen.pl prezentujemy okrągłe drewniane stoliki kawowe polskich projektantów, które zostały zainspirowane stylem skandynawskim. Polecamy je uwadze klientów, są oryginalne, a jednocześnie stylowe. Drewniany okrągły stolik kawowy wspaniale odnajdzie się w niemal każdym nowoczesnym salonie, urządzonym w stylu skandynawskim, hygge, eklektycznym.

Przyścienne półokrągłe stoliki kawowe

Szczególnym rodzajem stolika kawowego jest stolik przyścienny, zazwyczaj z blatem półokrągłym. Ten stolik, będący rodzajem konsoli, idealnie nadaje się do pomieszczeń o mniejszej przestrzeni, wąskich lub takich, w których z różnych powodów nie możemy ustawić większego stolika kawowego. Ustawiony w holu w towarzystwie puf lub stołków albo ławeczek będzie organizował nam miejsce pogawędki, wypicia filiżanki kawy albo też posłuży jako miejsce wyeksponowania kwiatów. Sprawdzi się także na balkonie lub tarasie, ustawiony przy ścianie spełni swoje zadanie, gdy odłożymy nań filiżankę, kubek, okulary, książkę, a nie zajmie wiele miejsca pozostawiając je na fotele, krzesła, na przejście. Przyścienny stolik jest także sam w sobie wspaniałą dekoracją albo stwarza bardzo dobre miejsce do eksponowania dekoracji ? kwiatów, rzeźb, fotografii w ramkach, zegarów i innych ozdobnych przedmiotów.

Okrągłe stoliki kawowe industrialne

Oferta sklepu czarnyjelen.pl zawiera również stoliki kawowe okrągłe w stylu industrialnym. Są one, zgodnie z definicją stylu, wykonane z naturalnych materiałów: drewna i metalu. Klasyczny wzór to metalowy stelaż malowany na kolor czarny i blat z litego drewna lakierowanego bezbarwnie. Połączenie szlachetnych materiałów i geometryczna, minimalistyczna forma. Stoliki industrialne z powodzeniem odnajdą się także w innych niż loftowe aranżacjach, ich oszczędna, surowa forma ma charakter ponadczasowy.

pixel