Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Regały na książki - Regały pokojowe i do salonu

( ilość produktów: 12 )

Regały pokojowe ścienne i wolnostojące

Regały dają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. W zależności od formy regał może stać wzdłuż ściany, może również zająć miejsce pod kątem prostym do ściany wyznaczając w przestrzeni strefy funkcjonalne, może wreszcie znaleźć się na środku pomieszczenia dzieląc je na mniejsze obszary. Regały do salonu, w wielu wypadkach ażurowe, otwarte z obu stron, nie tworzą zwartej ściany, dzięki czemu nie zmniejszają optycznie przestrzeni. Nowoczesne regały do salonu są tak skonstruowane, że pozwalają na niemal nieograniczenie dowolną aranżację półek, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Możemy w salonie ustawić kilka regałów tworząc funkcjonalne strefy, kameralne zakątki, miejsca do pracy, lektury, relaksu. W odpowiedni sposób wybierając przedmioty do przechowywania, dobierając dodatki i dekoracje, możemy w wyjątkowy sposób aranżować wnętrze z wybitnym udziałem regałów pokojowych.

Regały do salonu jako dekoracja

Regał pokojowy, który jeszcze nie tak dawno, szczególnie w małych mieszkaniach, był przede wszystkim miejscem do przechowywania, dziś coraz częściej, świadomie, także zgodnie z trendami, jest traktowany jako bardzo ważny element dekoracyjny. Sam regał, w zależności od rodzaju, materiału i kolorystyki, będzie stanowił wyrazisty, element wpływający na styl wnętrza. Skandynawski, minimalistyczny, loftowy, glamour albo klasyczny ? bez wątpienia naznaczy wnętrze swym charakterem. Do tego odpowiednio zaaranżowany układ półek, a także przemyślany dobór przedmiotów, które na nich umieścimy, może zaowocować wspaniałymi efektami w postaci rewelacyjnej kompozycji z udziałem książek, roślin w doniczkach, rzeźb, figurek, świec, fotografii w ramkach, pamiątek i wielu innych rzeczy. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Kredensy, biblioteki, meblościanki, regały do salonu

Regał jest niezwykłym meblem, można o nim powiedzieć, że nie ma jednej określonej funkcji. Definiuje ją użytkownik. Dla jednych regał to półki na książki. Dla innych jest to miejsce ekspozycji pamiątek, fotografii, zbiorów figurek lub trofeów. Miejsce, w którym przechowujemy zastawę świąteczną. Zbiory płyt, gier komputerowych. Miejsce gromadzenia kartonów ze starymi zabawkami, butami, dokumentami - domowy lamus. Albo hodowla kaktusów.
Za przodka regału uznaje się kredens. W innej linii poprzednikiem regału jest także szafa biblioteczna. W poszukiwaniu praktycznych, wielofunkcyjnych rozwiązań do niewielkich przestrzeni, wynaleziono meblościankę, która była popularna nie tylko w PRL-u. Wreszcie powstał współczesny regał do salonu, najbardziej indywidualny spośród wszystkich mebli. Żaden inny mebel nie daje tak wielu możliwości aranżacji i zastosowania, jak właśnie regał pokojowy. Znajdują zastosowanie niemal wszędzie, w mieszkaniach i domach, w biurach, obiektach użyteczności publicznej, w szkołach, lokalach handlowych i gastronomicznych, świetlicach, domach kultury.

Nowoczesne regały skandynawskie i industrialne

Regały do salonu, pokojowe, regały na książki lub też regały jako dekoracja, występują w wielu stylach, w tym także najbardziej popularnych w ostatnich latach skandi i loft - industrial. Regały skandynawskie, zgodnie z założeniami stylu, proste, minimalistyczne, wykonane z drewna, w odcieniach chłodnej bieli i szarości, idealnie nadają się do nowoczesnych salonów. Są lekkie, świetliste, nie tłumią światła, nie zabierają przestrzeni stwarzając jednocześnie miejsce dla roślin, ozdób, dodatków, a także książek, albumów, płyt. Regały industrialne, loftowe, najczęściej wykonane z metalu z dodatkiem drewna, utrzymane w barwach czarnej i naturalnej metalowej, zestawiają się z betonem lub cegłą ścian, pozwalają na swobodne aranżacje z udziałem dodatków. W ofercie naszego sklepu znajdują się regały skandynawskie do salonu, a także regały pokojowe w stylu industrialnym, wykonane z naturalnego drewna z elementami malowanymi na kolor czarny.

Metalowe i drewniane półki na ścianę

Szczególną formą regału na książki są metalowe lub drewniane półki na ścianę. Występują pojedynczo lub w zestawach, które są w pewnym sensie regałami, tyle, że często zawieszonymi na ścianie. Ich funkcje i zastosowanie są takie same, jak regałów ściennych. Istotnym plusem w ich przypadku jest to, że nie zabierają miejsca na podłodze, minusem ? konieczność odpowiedniego przymocowania do ściany. W naszym sklepie można znaleźć zarówno metalowe, jak i drewniane półki na ścianę, jak i regały ścienne, które w naszym pomieszczeniu spełnią podobne funkcje. Oferujemy nowoczesne półki industrialne, a także ich bardziej klasyczne odpowiedniki. Asortyment naszego sklepu jest bardzo szeroki, obejmując interesujące propozycje dla domowego wystroju, takie jak praktyczna półka na buty metalowa lub metalowe półki na ścianę. W szczególności polecamy uniwersalny regał metalowy industrialny, doskonały wybór dla każdego wnętrza o minimalistycznej estetyce. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z poszczególnymi produktami w katalogu ? z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Stylowy regał pokojowy na książki i nie tylko

Tradycyjny regał na książki już dawno przestał być kojarzony tylko z książkami, stając się uniwersalnym meblem stwarzającym w salonie lub pokoju dodatkową przestrzeń do przechowywania, pozwalając na lepsze i bardziej atrakcyjne wizualnie zorganizowanie domowej przestrzeni. Jego otwarta konstrukcja inspiruje do eksponowania zbiorów sztuki, książek i albumów, zdjęć lub pamiątek z podróży, roślin, a także estetycznego przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Regały pokojowe i półki wypełniamy coraz częściej ozdobnymi pudłami lub koszami, w których przechowujemy dowolne rzeczy. Zestawiamy ze sobą kilka regałów bądź tworzymy kompozycje z regałów i półek, aby uzyskać niepowtarzalne, funkcjonalne i estetyczne kompozycje przestrzenne. Tak oto zwykły regał na książki ewoluował stając się meblem o indywidualnym charakterze i wielofunkcyjnym zastosowaniu.

pixel