Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwietniki rozporowe - od ziemi do sufitu

( ilość produktów: 4 )

KWIETNIK ROZPOROWY - MIEJSKA DŻUNGLA W DOMU

Żywe rośliny w domu to jeden z najgorętszych trendów w ostatnich latach. Wiele składa się na rosnącą popularność posiadania w domu żywych kwiatów - zdalna praca i nauka - więcej czasu spędzanego w mieszkaniu, potrzeba bliskości natury, tendencje związane ze zrównoważonym rozwojem, moda, potrzeba relaksu i ukojenia. Kwiaty, rośliny, zioła coraz częściej goszczą w naszych domach, wpływają na nasze samopoczucie, odświeżają powietrze, stanowią wspaniałą, naturalną dekorację. Rośliny do swojego rozwoju potrzebują ziemi, wody i światła, w warunkach domowych wymagają także odpowiednich sprzętów i akcesoriów, którymi są odpowiednie pojemniki, a także miejsca, gdzie będą one ustawione. Organizacja przestrzeni dla roślin w mieszkaniu nie jest wielkim wyzwaniem, jednak wymaga zabiegów z naszej strony. Jeśli mamy kilka doniczek z kwiatami, możemy je ustawić na parapecie, konsoli, komodzie czy wprost na podłodze. Gdy chcemy w estetyczny sposób zorganizować miejsca dla większej liczby roślin z pomocą przychodzą odpowiednio skonstruowane kwietniki. Bardzo modne jest obecnie urządzanie w domu tak zwanej miejskiej dżungli - dużej liczby żywych roślin tworzących ścianę, parawan, skupisko kwiatów. Metalowy kwietnik rozporowy, rurkowy kwietnik od podłogi do sufitu jest bardzo dobrym rozwiązaniem świetnie organizującym przestrzeń, stwarzającym możliwość ustawienia w jednym miejscu kilkunastu doniczek z kwiatami, przynoszącym rewelacyjne efekty wizualne.

METALOWY KWIETNIK OD PODŁOGI DO SUFITU

Kwietnik rozporowy to wysoki, metalowy stojak, który dzięki odpowiedniej konstrukcji jest trwale i bezpiecznie osadzony pomiędzy podłogą a sufitem. Wokół solidnego, metalowego stelaża rozmieszczone są na różnych wysokościach podstawki na doniczki, co umożliwia ekspozycję roślin o różnym kształcie i wyglądzie. Imponująca jest możliwość umieszczenia na takim kwietniku nawet piętnastu doniczek z roślinami. Taki kwietnik świetnie sprawdza się jako kwietnik narożny tworząc w kącie pomieszczenia roślinną kolumnę, wodospad kwietny, niesamowitą zieloną dżunglę. Kwietnik sufitowy wykonany z metalu jest konstrukcją solidną, trwałą, zapewniającą użytkowanie przez długie lata, przy tym niebywale estetyczną - tych cech nie posiadają kwietniki wykonane z innych materiałów.

STYLOWY RURKOWY KWIETNIK ROZPOROWY

Metalowe kwietniki rozporowe wykonane są najczęściej z rurek, prętów i drutu stalowego. Metal jest materiałem bardzo plastycznym, dlatego wykonane z niego kwietniki mogą przybierać wiele form, od prostych, minimalistycznych do bardzo ozdobnych, posiadających wiele ornamentów i subtelnych detali. Metalowe kwietniki rozporowe są wykańczane zazwyczaj malowaniem proszkowym zapewniającym trwałą i estetyczną powierzchnię, łatwą do utrzymania w czystości. Kolorystyka narożnych kwietników metalowych jest najczęściej metaliczna, są to barwy naturalnej stali, złota, srebra, mosiądzu, chromu. Można także znaleźć kwietniki metalowe malowane na kolor czarny, biały lub inne barwy. Kwietniki rozporowe, które cieszą się największą popularnością, to kwietniki proste, pozbawione ozdób, wykończone w metalicznym kolorze. Jest tak dlatego, że zadaniem kwietnika tego rodzaju jest eksponowanie samych roślin, nie zaś ujawnianie własnej formy, która jest podporządkowana funkcji. Można powiedzieć, że najlepszy kwietnik sufitowy to taki, którego nie widać. Ma być bardzo solidny, bezpieczny i trwały, ma pozwolić zaistnieć naszym roślinom.

KWIETNIK NAROŻNY W SALONIE, SYPIALNI, KUCHNI, NA TARASIE

Kwietnik rozporowy można zainstalować praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, szczególnie dobrze sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach i pokojach wykorzystując przestrzeń do samego sufitu. W salonie stworzymy dzięki niemu zielony kącik, a ustawiając obok siebie dwa lub więcej kwietników sufitowych możemy uzyskać zieloną ścianę wyodrębniającą strefy funkcjonalne. W sypialni narożna konstrukcja roślinna znajdująca się obok okna będzie niezmiennie wprawiała nas w dobry nastrój niezależnie od pory roku. Kwietnik rozporowy ustawiony w kuchni to wymarzone miejsce do zorganizowania zielonego ogrodu pełnego pachnących, świeżych ziół, a nawet warzyw czy owoców. Metalowy kwietnik sufitowy na tarasie w połączeniu z rynienkami zawieszonymi na poręczach i donicami ustawionymi na podłodze stworzy bujny ogród, wspaniały zakątek natury, w którym z pewnością zechcemy często przebywać.

METALOWY KWIETNIK ROZPOROWY TO ROZWIĄZANIE UNIWERSALNE

Metalowy kwietnik rozporowy z kolekcją ulubionych roślin doniczkowych to obowiązkowe akcesorium dla każdego miłośnika natury.  Tylko wysoki, metalowy stojak jest w stanie utrzymać i wyeksponować tak duży zestaw roślin, tworząc efektowną i elegancką ekspozycję żywej zieleni o różnym kształcie i wyglądzie. Duży wybór kwietników sufitowych w różnych kolorach pozwala na dopasowanie do wnętrz w każdym stylu, czy tradycyjnym, rustykalnym, romantycznym, czy też minimalistycznym i nowoczesnym. W sklepie czarnyjelen.pl oferujemy wybór metalowych kwietników rozporowych zawierających do piętnastu podstawek na doniczki. To rewelacyjna propozycja, szansa na stworzenie w domu przepięknego, naturalnego zakątka, miejskiej dżungli, przestrzeni spokoju, relaksu i piękna. Zapraszamy!

pixel