Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ławki i siedziska do sypialni - tapicerowane i przed łóżko

( ilość produktów: 16 )

ŁAWKA DO SYPIALNI

Ławka sypialniana jest podręcznym siedziskiem najczęściej ustawianym przy nogach łóżka. To dobre miejsce na pierwsze chwile po przebudzeniu, także na przechowywanie dodatkowych koców, pledów lub narzut na łóżko. Czasem ławka przy łóżku przydaje się jako miejsce do odłożenia zestawu ubrań na kolejny dzień. Bywa, że korzystały z ławki w sypialni zamiast stolika nocnego. Bardzo częstym zastosowaniem jest wykorzystanie ławki jako siedziska przy toaletce znajdującej się w sypialni. Bywa także, że ławeczka sypialniana stoi przy stoliku lub przy oknie i pozwala na wypicie porannej filiżanki kawy. Może być także ławka w sypialni niezwykle stylowym elementem dekoracyjnym, uzupełniającym aranżację, a nawet będącym jednym z głównych akcentów stylistycznych.

ŁAWKA SYPIALNIANA GLAMOUR, RUSTYKALNA, INDUSTRIALNA I INNE

Ławkę spotkamy w każdym stylu aranżacyjnym, znajdziemy klasyczne, romantyczne, rustykalne, skandynawskie, industrialne, glamour, boho, vintage, prowansalskie i wiele innych. Wynika to z tego, że ławka odnajdzie się w wielu pomieszczeniach. Jednakże ławkę do sypialni od innych ławek odróżnia to, że najczęściej jest tapicerowana, a do tego pikowana. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że sypialnia kojarzy się nam z przytulnością, miękkością i komfortem. Mimo tego w nowoczesnej sypialni skandynawskiej czy industrialnej dobrze będą się prezentować ławki minimalistyczne przykryte skórą, tkaniną czy poduszkami. Ławka wspaniale zaistnieje w sypialni glamour, szczególnie wówczas, gdy zgodnie z założeniami stylu będzie to model na metalowym, złotym lub srebrnym stelażu z miękkim, pikowanym siedziskiem z tkaniny o zdecydowanym kolorze. Ławka w sypialni może być jej niekwestionowaną ozdobą, błyszczącym klejnotem, zarówno umieszczonym przy łóżku, przy toaletce albo wręcz przy ścianie.

ŁAWKA - SIEDZISKO O WIELU ZASTOSOWANIACH

Ławka jest meblem znanym od bardzo dawna. Niegdyś była po prostu deską przymocowaną na stałe do ściany - przy piecu lub wzdłuż okien. Dziś także spotkamy takie ławki na przykład na przystanku, w poczekalni czy w pojazdach komunikacji miejskiej. Jest praktycznym siedziskiem, z którego korzystamy w stosunkowo niedługim czasie. Dawna deska przymocowana do ściany z czasem zyskała nóżki i oparcie stając się niezależnym meblem o różnorodnym zastosowaniu. Zmieniał się także jej wygląd zgodnie z obowiązującymi modami. Dziś mamy do wyboru wiele modeli reprezentujących wiele stylów i posiadających różne funkcjonalności. Ten niewielki, praktyczny mebel wciąż zdobywa uznanie znajdując zastosowanie w każdym mieszkaniu. Najczęściej ławka jest umieszczana w przedpokoju, gdzie spełnia przede wszystkim funkcję praktyczną - umożliwia wygodne zakładanie butów i ułatwia ubieranie dzieci. Niektóre modele posiadają praktyczny schowek lub półkę, umożliwiające przechowywanie. Jednakże ławka nie jest zarezerwowana jedynie dla przedpokoju, jej walory możemy wykorzystać także w innych pomieszczeniach, ze szczególnym wskazaniem na sypialnię.

ŁAWKA DO SYPIALNI TAPICEROWANA PIKOWANA METALOWA

Ławka umieszczona w sypialni jest nie tylko meblem praktycznym, lecz stanowi znaczący akcent wpływający na estetykę wnętrza. Wybierając ławkę do sypialni warto dopasować ją do naszej aranżacji biorąc pod uwagę zarówno formę, materiał jak i kolorystykę. We wnętrzach tradycyjnych bardzo dobrze będą wyglądały ławki metalowe, z fantazyjnie wygiętymi nóżkami i siedziskami tapicerowanymi ozdobnymi tkaninami, na przykład atłasem. W sypialniach glamour również znakomicie odnajdą się ławki z metalowymi nóżkami lub stelażami w kolorach złota lub srebra, z pikowanymi siedziskami z jednobarwnego, miękkiego weluru lub pluszu.  Metalowa, minimalistyczna ławka świetnie sprawdzi się w sypialni industrialnej lub loftowej, drewniane siedzisko przykryjemy narzutą lub poduszkami. W sypialni skandynawskiej również może znaleźć się prosta, drewniana ławka z narzuconym pledem lub poduszką.

ŁAWKA DO SYPIALNI MODNA I PRAKTYCZNA

Ławka sypialniana jest meblem niewielkim, lecz w znaczny sposób wpływającym na wystrój naszej sypialni. Jest także meblem bardzo funkcjonalnym i praktycznym, także za sprawą swojej uniwersalności - może być używana w różnych miejscach w sypialni, jako że łatwo ją przenieść. Jako niekwestionowanie uroczy mebel - bibelot wraca do łask i jest bardzo modna. Warto znaleźć dla niej miejsce w naszym wnętrzu! W sklepie czarnyjelen.pl oferujemy ciekawe modele ławek do sypialni w stylu romantycznym, rustykalnym, glamour, industrialnym. Polecamy ławki i pufy do sypialni wyprodukowane przez polskich, renomowanych producentów z najwyższą starannością, z najlepszych materiałów.

pixel