Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Konsole do salonu i przedpokoju - metalowe i drewniane

( ilość produktów: 16 )

KONSOLA DO PRZEDPOKOJU

Współcześnie, podobnie jak w swoich początkach, konsola jest meblem najczęściej używanym w przedpokoju, przedsionku, holu. Jak dawniej pełni funkcje dekoracyjne i wystawiennicze eksponując kwiaty, rzeźbę, pamiątkę. Bywa także praktycznym miejscem do odkładania różnych rzeczy. Często występuje w wersji z szufladą, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania - na przykład kluczy, latarki i innych przedmiotów. Niezaprzeczalnie, jak dawniej, jest pierwszym meblem, który widzimy po przekroczeniu progu domu i jest traktowana jako jego wizytówka. Będąc niewielkim, lecz jednak wyrazistym, charakterystycznym meblem, może swoją formą podkreślać styl, akcentować charakter mieszkania.

KONSOLA KLASYCZNA, SKANDYNAWSKA, INDUSTRIALNA, GLAMOUR

Współcześnie spotkamy konsole przyścienne zaprojektowane w każdym stylu. To dowód na to, że jest to mebel ceniony i traktowany z należytą atencją. Do dziś dnia popularne są konsole drewniane w stylu ludwikowskim, które charakteryzują się wygiętymi w literę -S-, często fantazyjnie rzeźbionymi nogami. Taki rodzaj konsoli wspaniale ozdobi wnętrza w stylu klasycznym, rustykalnym, prowansalskim czy kolonialnym. Wnętrza dekoracyjne, w stylu glamour, modern czy nowojorskim doskonale uzupełnią i dodadzą im szyku konsole w kolorze srebra lub złota, ze szklanym lub marmurowym blatem, z finezyjnymi ornamentami. Wąska, biała, minimalistyczna konsola z nogami z litego drewna idealnie sprawdzi się we wnętrzu skandynawskim, hygge czy japandi. Ogromna popularność stylu skandi powoduje, że w ofercie rynkowej znajduje się bardzo wiele niezwykle ciekawych modeli takich konsol. W aranżacjach industrialnych i loftowych rewelacyjnie funkcjonują konsole metalowe z blatami z litego drewna lub forniru. To wręcz ikoniczny mebel w takich przestrzeniach, minimalistyczny prostopadłościan, połączenie czarnego lub patynowanego metalu i drewna.

KONSOLA - NIEZWYKŁY MEBEL Z HISTORIĄ

Termin konsola wywodzi się z architektury, gdzie oznaczał element konstrukcyjno-dekoracyjny podpierający rzeźbę, wykonany z drewna, kamienia lub cegły. Początki popularności konsoli datuje się na wiek XVII, kiedy ten stolik przyścienny stał się obowiązkowym elementem dekoracyjnym w pałacach i rezydencjach francuskich będąc w przedsionku pierwszym meblem, z którym spotykali się goście. Pełniła funkcje wystawiennicze eksponując bibeloty, klejnoty, porcelanę i była w pewnym sensie wizytówka gospodarza.
Początkowo konsola była niewielkim stolikiem, półką w kształcie półksiężyca przymocowanym do ściany. Gdy zaczęła zyskiwać na znaczeniu jako wizytówka domu, stwierdzono, że powinna się stać pełnoprawnym, niezależnym meblem. Najpierw dodano jej dwie przednie nogi - tył stolika nadal był przytwierdzony do ściany - aż wreszcie uzyskała także tylne nogi, oderwała się od ściany stając się w ten sposób niezależnym meblem. W dalszym jednak ciągu, aż do czasów współczesnych, funkcjonuje przysunięta do ściany lub do innych mebli, np. do sofy w salonie.

ELEGANCKA I FUNKCJONALNA KONSOLA NOWOCZESNA

Konsola - stolik przyścienny wbrew pozorom ma wiele zastosowań. Konsola jest bardzo prostym meblem, który ma nie tylko dekoracyjną formę, ale też rozmaite funkcjonalności. Służy do eksponowania efektownych bibelotów, odkładania przedmiotów, przechowywania ich, stanowić stolik pomocniczy, toaletkę, postument. Elegancka, wąska konsola z szufladą może znaleźć się w różnych pomieszczeniach nowoczesnego domu i zaznaczać swoją obecność na wiele sposobów.
Konsola przyścienna w kuchni może stać się dodatkowym blatem, na przykład przy oknie, który pozwoli na eksponowanie roślin, ziół w doniczkach, przypraw, owoców w paterach, czy też być miejscem do odkładania naczyń, słojów, butelek.
Nowoczesna konsola wspaniale sprawdzi się w salonie. Ustawiona za sofą będzie stolikiem pomocniczym, dodatkowym miejscem do odkładania. Może stać się nietypowym mini barkiem z karafkami i kieliszkami. W elegancki sposób posłuży jako miejsce na aperitif. Bywa także wykorzystywana w roli stolika RTV, choć w tej funkcji nie jest w pełni wydajna nie dysponując możliwością ukrycia kabli. Dzięki konsoli salon staje się bardziej atrakcyjny za sprawą urozmaicenia aranżacji przestrzeni.
Wąska konsola o dekoracyjnej formie świetnie będzie funkcjonowała w przejściu, korytarzu, podestach schodowych. Zajmuje niewiele miejsca i nie zakłóca komunikacji. Konsola w tym miejscu może stworzyć wspaniałą kompozycję z zawieszonym nad nią obrazem lub fotografią, ustawioną na blacie rzeźbą, zabytkowym naczyniem lub piękną rośliną. Może być również miejscem, w którym umieścimy dekoracyjną lampę.
Biała konsola znajdzie także miejsce w łazience. Może służyć do odkładania złożonych ręczników, kosmetyków, lusterka, przyborów łazienkowych, czy nawet stać się niewielką toaletką z zawieszonym nad nią lustrem.
Konsola odnajdzie się również w sypialni, gdzie może stać się toaletką. Wystarczy, że powiesimy nad nią duże lustro i ustawimy przed nią wygodne krzesło lub puf, aby uzyskać uroczy kącik do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, makijażu. W podobnej roli konsola może wystąpić w pokoju dziewczynki. Z radością zostanie powitana także w pokoju chłopca, gdzie posłuży do ekspozycji jego zbiorów, np. modeli samochodów.

KONSOLA DOBRA NA WSZYSTKO

Konsola do przedpokoju, przejścia, salonu, kuchni, łazienki jest uroczym meblem, któremu niewiele potrzeba, aby stanowił efektowną ozdobę w każdym rodzaju wnętrza. Piękno konsoli zachwyca ludzi od kilku stuleci i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni. Dziś konsola wspaniale błyszczy w wielu domowych przestrzeniach. Nie jest już traktowana jak mebel luksusowy, dostrzeżono jej nie tylko wyjątkową dekoracyjność, lecz także wieloraką funkcjonalność. Z pewnością będzie cieszyć oczy ozdabiając nasze wnętrza, urozmaicając je i wzbogacając ich wymiar użytkowy dziś, jutro i w przyszłości.

pixel