Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komody do salonu i pokojowe

( ilość produktów: 11 )

Komoda jest meblem niezwykle funkcjonalnym

Komoda jest jednym z najbardziej uniwersalnych mebli. Ma tak wiele zastosowań, że może znaleźć się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Są komody do sypialni, w których przechowujemy pościel, bieliznę, odzież. W komodach do salonu umieszczamy zastawę stołową, ale także pamiątki, albumy, bibeloty, płyty, książki. Są komody przeznaczone do jadalni, gdzie umieszczamy porcelanę. Możemy spotkać komody gabinetowe, w których przechowujemy dokumenty czy artykuły piśmienne, biurowe. Komoda w pokoju dziecięcym to miejsce na odzież, ale także na rozmaite skarby. Komoda może się znaleźć w łazience, schowku czy przedpokoju. W każdym wydaniu przybierze nieco inne proporcje i wygląd, zawsze jednak będzie zawierała zamykane drzwiczkami przestrzenie z wieloma półkami lub szuflady, albo kombinacje jednych i drugich. Komoda dobrze wkomponuje się w pomieszczenia przestronne, jak i niewielkie; odnajdzie się także w każdej stylistyce wnętrza.

Nowoczesne komody do salonu

Współcześnie komody są nadal jednymi z najczęściej używanych mebli w salonie. Spotykamy je w wielu odmianach i stylach, a coraz częściej doceniamy nie tylko ich użyteczność, lecz także walory estetyczne. Nowoczesne komody są zaprojektowane tak, aby współgrały z resztą umeblowania, dekoracjami i dodatkami, współtworząc charakter wnętrza, zaznaczając jego styl. Znajdziemy zatem komody do salonu w stylu skandynawskim, białe, minimalistyczne, zgodne z duchem prostoty i funkcjonalności, wykonane z naturalnych materiałów. Wielkim powodzeniem cieszą się komody w stylu industrialnym czy loftowym, które wyróżnia połączenie drewna i metalu. Ozdobna komoda będzie obowiązkowym wyposażeniem salonu w stylu boho czy glamour. Przebogatą ofertę uzupełniają także dekoracyjne komody pokojowe w stylu klasycznym, rustykalnym, prowansalskim, wykonane z drewna, forniru, często także pokryte lakierem w modnym odcieniu.

Komoda, czyli wygoda

Komoda powstała w XVIII wieku we Francji. Wcześniej cenne szaty, pościel, koronki i inne przedmioty przechowywano w skrzyniach. Nie było to jednak rozwiązanie w pełni funkcjonalne. Wynikiem poszukiwań bardziej użytecznego mebla była właśnie komoda. Francuskim słowem "commode", czyli "wygodny", "odpowiedni", określano na początku XVIII wieku miejsce do przechowywania rzeczy osobistych. Później tym słowem nazywano specyficzną szafkę przeznaczoną do przechowywania garnków. Jeszcze później ten mebel stał się komodą, jaką znamy dziś. Z uwagi na swoją funkcjonalność, komoda szybko stała się meblem niezastąpionym i stopniowo z zamków, pałaców czy dworów arystokratycznych zaczęła trafiać do skromniejszych domostw. Dziś jest meblem powszechnym, spotykanym niemal w każdym domu. W komodach przechowujemy wszystko, pościel, ubrania, kosmetyki, zastawę stołową, pamiątki, książki, płyty, artykuły biurowe.

Komody w stylu skandynawskim

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie komody w stylu skandynawskim, lub też zainspirowane skandynawskim designem. Charakteryzuje je oszczędna prostota i maksymalna funkcjonalność. Minimalistyczne komody skandynawskie są najczęściej jasne - białe lub szare, czasem także zachowują naturalną barwę drewna. Bywa, że jasnym, monochromatycznym odcieniom, towarzyszą kontrastowe akcenty, na przykład czerwone, granatowe czy żółte. Nie spotkamy w skandynawskich komodach do salonu ozdobnych uchwytów, dekoracyjnych fryzów, zwracających uwagę nóżek. Komoda w stylu scandi zazwyczaj stoi na smukłych nóżkach, co sprawia, że jest optycznie lekka, ale również ułatwia dostęp urządzeniom sprzątającym.
Komody pokojowe skandynawskie oferowane w naszym sklepie mają różne gabaryty, dzięki czemu łatwo znajdziemy model odpowiadający naszym potrzebom. Do wyboru mamy szerokie komody pokojowe, odpowiednie do większych wnętrz, a także wąskie i wysokie komody pokojowe, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy mniejsze możliwości aranżacyjne i chcemy uniknąć zagracenia pomieszczenia.
Prosta, geometryczna forma wpisująca się w jasną przestrzeń, wręcz się w nią wtapiająca ? taka jest i powinna być skandynawska komoda do salonu. Pięknie odbija światło, stwarza miejsce do ustawienia dekoracyjnej lampy lub rośliny w doniczce. W naszej ofercie znajdują się komody skandynawskie utrzymane w tonacji chłodnej bieli, a także w naturalnej kolorystyce drewna. Oferujemy również komody skandynawskie z kontrastowymi akcentami kolorystycznymi, jak również wyraziste modele w stylu industrialnym łączące naturalne drewno z matową czernią.

Nowoczesna komoda - użyteczny mebel z klasą

Komoda pokojowa, z jaką spotykamy się współcześnie, to mebel odpowiadający oczekiwaniom użytkowników, zaprojektowany zgodnie z zasadami stylu, podążający za trendami wnętrzarskimi, uwzględniający zmieniający się charakter przestrzeni mieszkalnych. Znajdziemy komody minimalistyczne i bogato zdobione, zainspirowane barokiem, rokoko czy modernizmem. Możemy wybierać między komodami pokojowymi z samymi szufladami lub wyłącznie szafkami, posiadającymi bryły szerokie lub smukłe, wysokie. Niezmiennie, od czasów jej powstania, komoda pokojowa pełni swą podstawową funkcję, którą jest przechowywanie. W ostatnich dekadach pojawił się nowy rodzaj mebla do salonu, którym jest szafka RTV, będąca w istocie specyficznym typem komody, zawierającym szafki, półki i szuflady.

Komody do salonu i pokojowe - meble niezastąpione

Komody są meblami, których nie da się zastąpić. Są uniwersalne, pozwalające na swobodną aranżację przestrzeni, wpływające na jej styl i charakter. Sprawdzają się w salonach i jadalniach, sypialniach, gabinetach, pokojach młodzieżowych i dziecięcych. Ich miejscem może być łazienka, przedpokój i hol. Przechowamy w nich niemal wszystko, pościel, bieliznę i odzież, pamiątki, albumy, gadżety, akcesoria, dokumenty i artykuły biurowe, zabawki, gry i książki. Nowoczesne komody pokojowe są bardzo funkcjonalne, mają bardzo atrakcyjne ceny i są wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Komody do salonu i pokojowe, które znajdują się w ofercie naszego sklepu, są trwałe, precyzyjnie wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu będą służyć przez lata.

pixel