Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwietniki stojące i stojaki na kwiaty

( ilość produktów: 82 )

KWIETNIKI STOJĄCE I STOJAKI NA KWIATY

Kwietnik stojący, odpowiedni stojak na kwiaty doskonale sprawdza się jako dekoracja nie tylko w domu, ale również na balkonie czy w ogrodzie. W naszym sklepie czarnyjelen.pl można znaleźć niezwykle bogaty wybór kwietników w wielu rodzajach i konfiguracjach, stylach i kolorach, który z całą pewnością pozwoli na spełnienie oczekiwań każdego klienta. Mamy do wyboru kwietniki pojedyncze, podwójne, potrójne i przeznaczone na więcej, nawet kilkanaście doniczek. Są niezwykle praktyczne kwietniki z kaskadowo ułożonymi podstawkami na doniczki. Mamy rozporowe kwietniki sięgające od podłogi do sufitu, a także ściany kwietnikowe pozwalające tworzyć zielony gąszcz lub dzielić optycznie pomieszczenia. Kwietniki stojące możemy także zestawiać ze sobą uzyskując kompozycje przestrzenne, wielopoziomowe, kaskadowe, piętrowe, dzięki czemu możemy uzyskać niezwykłe efekty.

MINIMALISTYCZNE KWIETNIKI STOJĄCE

Wiele spośród oferowanych kwietników stojących charakteryzuje się oszczędnymi formami, szlachetną prostotą, urzekającym minimalizmem. Powstały z myślą o wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, loftowych. Zaskakująca jest ich wyrafinowana prostota, która rewelacyjnie wkomponuje się w aranżację pełną przestrzeni i światła. W stylizacji industrialnej stojący kwietnik metalowy o prostopadłościennej formie pozbawionej jakichkolwiek ozdób będzie rewelacyjnych postumentem dla bujnej rośliny - choć może posłużyć także do ustawienia akwarium z rybami czy też rzeźby. Stojące kwietniki, szczególnie zaś kwietniki metalowe w nowoczesnych formach, bywają wielofunkcyjne, zaskakując wielością możliwych zastosowań wykraczając daleko poza funkcje kwietników. Kilka stojących kwietników minimalistycznych może posłużyć do wyeksponowania kolekcji minerałów albo też afrykańskich masek.

Stojaki na kwiaty

Stosowanie naturalnych elementów dekoracyjnych to niezwykle silny trend w aranżacji wnętrz. Najczęściej taką rolę spełnia żywa roślinność, która nie tylko jest wspaniale zdobi, lecz także zapewnia nam kontakt z naturą, ma dobry wpływ na psychikę, wprowadza dobry klimat, poprawia jakość powietrza, wprowadzają spokój i harmonię. Bywa, że decydujemy się na jedną lub kilka doniczek z kwiatami w wybranym miejscu, czasem umieszczamy ich więcej w różnych miejscach domu, a czasem tworzymy całe ściany czy zielone oazy w wybranym pomieszczeniu. Jednak zawsze, aby odpowiednio wyeksponować piękno roślin i umożliwić im właściwy rozwój, musimy zadbać o ich oprawę, a także właściwą organizację przestrzeni, w której mają się znaleźć. Jednym słowem niezbędne są odpowiednie akcesoria, spośród których najczęściej używanymi i najbardziej popularnymi są stojaki na kwiaty i kwietniki stojące. Dla wielu osób uprawa roślin to nie tylko moda, trend, lecz bardzo serio traktowane hobby, któremu można oddać się z pasją. Wybieranie, sadzenie, podlewanie, przesadzanie czy nawożenie roślin może być źródłem satysfakcji, dobrego samopoczucia, pożytecznym i produktywnym zajęciem czy świetną rozrywką. Gdy widzimy pięknie rozwijające się, rozkwitające, owocujące rośliny, trudno nie czuć co najmniej zadowolenia, jeśli nie szczęścia. Zawsze jednak, aby nasze rośliny dobrze rosły i świetnie wyglądały, są nam niezbędne odpowiednie ekspozytory organizujące przestrzeń naszych zielonych kolekcji - specjalne stojaki i kwietniki. Można oczywiście ustawiać doniczki wprost na podłodze lub na parapecie, jednak zarówno z uwagi na ograniczenia miejsca, jak i bawiące się dzieci lub obecność w domu zwierząt, może to nie być najlepsze rozwiązanie. Kwietnik na doniczkę, pojedynczy, podwójny, wielodoniczkowy, wielopoziomowy, kaskadowy, wiszący, stojący - to rozwiązanie bardzo praktyczne, modne i niezwykle skuteczne.

Ozdobne kwietniki stojące

Stojaki na kwiaty mogą same w sobie stanowić wspaniałą dekorację, będąc ozdobnym uzupełnieniem znajdujących się w nich roślin. Bardzo wiele kwietników zostało tak zaprojektowanych, aby harmonijnie komponowały się z roślinami w spójną stylistycznie całość. Wiele spośród nich posiada roślinne elementy zdobnicze - liście, łodyżki, płatki kwiatów w stylizowanej formie. Szczególnie urodziwe są w takich wersjach metalowe kwietniki i stojaki na kwiaty - wykonane ręcznie przez artystów metaloplastyków zachwycają kształtami i detalami w wielości efektownych form. Postaci kwietników powstają z inspiracji naturą, sztuką, architekturą, emocjami, obyczajami, kulturą popularną, ludową, modą. Znajdziemy kwietniki w kształcie serc, kwiatów, dłoni, kolumn. Spotkamy stojaki o formach roweru, powozu, bryczki lub fotela. Bez trudu odnajdziemy kwietnik o kształtach regularnych, geometrycznych, z bogatymi zdobieniami na bazie motywów florystycznych. Jest wiele stojących kwietników, które stylem nawiązują do kultury antycznej lub czerpią inspiracje zdobnicze z Orientu. Ozdobne stojaki na kwiaty sprawdzają się nie tylko we wnętrzach tradycyjnych, rustykalnych, kolonialnych czy sielskich, lecz także w aranżacjach nowoczesnych, w których możemy je umieścić na zasadzie kontrastu wprowadzając akcent romantyczny, vintage, retro.

Stojące kwietniki industrialne

Wśród stojaków o minimalistycznych formach wyróżniają się kwietniki stojące zaprojektowane szczególnie z myślą o wnętrzach industrialnych, loftowych. Są to konstrukcje wykonane z metalu, czasem z dodatkiem naturalnego drewna, uformowane geometrycznie, w kolorach czarnym, białym lub naturalnej barwie metalu, czasem celowo patynowane. Wiele spośród nich jest tak wykonanych, aby, zgodnie z istniejącym trendem, sugerowały przedmioty z odzysku, czy DIY (do it yourself - zrób to sam). Ich zamierzona surowość i prostota pozwalają na efektowne wkomponowanie we wnętrza z betonowymi lub ceglanymi ścianami, dużymi oknami, pozostałościami pofabrycznej armatury. Geometryczne kształty podkreślają linie architektoniczne pomieszczeń, tworzą harmonię z otoczeniem, nie rozpraszają dekoracyjnymi detalami. Stojące metalowe kwietniki industrialne są także trwałe i solidnie wykonane, zachowując przy tym lekką konstrukcję. Są obecnie najchętniej wybierane z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Sprawdzają się także jako wyposażenie zimowych ogrodów i tarasów, jak również w formach kaskadowych jako podstawa do utworzenia "miejskich dżungli" - bujnych oaz zieleni w loftowych mieszkaniach, a także biurach, lokalach gastronomicznych czy obiektach użyteczności publicznej.

pixel