Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny mieszkają w kwietnikach

2021-02-23
Rośliny mieszkają w kwietnikach


Kwiaty to piękna, ponadczasowa, a jednocześnie użyteczna dekoracja wnętrza. Rośliny ożywiają przestrzeń, sprawiają, że staje się bardziej przytulna. Zielone dekoracje wnoszą świeżość i pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Możemy je umieścić w niemal każdym pomieszczeniu, w salonie, jadalni, sypialni, gabinecie, na balkonie, w biurze.

Do ich odpowiedniego wyeksponowania niezbędne będą uchwyty doniczkowe, wieszaki ścienne, kwietniki metalowe lub z wikliny, stojaki na kwiaty, ławy, czasem stoliki. Najlepiej wybrać takie, które są trwałe, niezniszczalne, pięknie wyglądające w przestrzeniach otwartych jak i w obiektach zamkniętych, stanowiące same w sobie element dekoracyjny.

Wybór jest ogromny, dziś na topie są kwietniki stojące, naścienne, kwietniki wiszące wykonane z różnych materiałów, wśród których dużym wzięciem cieszą się estetyczne, trwałe i niezawodne stojaki metalowe.

Kwietnik do ogrodu, do domu, na taras

Pamiętajmy, że inne kwietniki można wybrać do ogrodu lub na taras, a inne do domu. Podejmując decyzję weźmy pod uwagę trwałość, licząc się z warunkami atmosferycznymi, stabilność – mając na uwadze obecność dzieci lub zwierząt, ale także względy estetyczne. Odpowiednio dopasowany kwietnik nie tylko stanowić będzie podstawę dla roślin, lecz także odświeżająco wpłynie na charakter wnętrza, ale też dostarczy wielu pomysłów na jego aranżację. W ofercie sklepu czarnyjelen.pl można znaleźć zarówno kwietniki minimalistyczne, oszczędne w formie, jak i bogato zdobione, efektowne i designerskie. Wiele zależy od tego, czy poszukujemy modelu wyłącznie praktycznego, czy też chcemy, aby kwietnik był jednocześnie ozdobą i stanowił harmonijne uzupełnienie aranżacji naszego mieszkania lub domu. Zwróćmy zatem uwagę na styl, wybierając spośród klasycznych, tradycyjnych, rustykalnych, poprzez retro i vintage, proste i minimalistyczne nowoczesne kwietniki do wnętrz industrialnych, loftowych i skandynawskich, do designerskich, mających wymiar artystyczny.

Szczególnie polecane są metalowe kwietniki do wnętrz w stylu soft loft, który stanowi nową odmianę podstawowego stylu loft. Loftowa aranżacja to taka, w której dominantę stanowi beton lub cegła na ścianie, odkryte kable i rury oraz surowe drewno. Warto je oswoić dodając naturalną zieleń – rośliny w doniczkach na stojakach lub wiszących kwietnikach. Albo też odważnie pójść dalej decydując się na aranżację urban jungle. Te dwa style świetnie się komponują. Spójna aranżacja wnętrza zyska, jeżeli zastosujemy regały oraz półki z metalu.

Nie zapominajmy o barwach, które w istotny sposób funkcjonują w naszym otoczeniu. Kwietniki występują w niemal wszystkich odcieniach tęczy, a wśród najbardziej popularnych barw wymienia się biel, czerń, odcienie złota, srebra, miedzi. Ważne, aby kolor kwietnika był dobrym tłem zarówno dla wielokolorowych kwiatów, zielonej roślinności, a także korespondował z kolorystyką naszego wnętrza.

Kwietniki stojące i wiszące

Do wyboru mamy kwietniki stojące i wiszące na ścianie. Zarówno jedne, jak drugie, przeznaczone są do jednej lub wielu doniczek, znajdziemy też kwietnikowe parawany czy całe ściany, które pomieszczą kilkanaście pojemników. Jeśli rośliny mają być rozmieszczone w różnych miejscach naszego wnętrza, to warto zdecydować się na wiele różnych, pojedynczych kwietników. Gdy zaś w jednym miejscu ma się znaleźć kolekcja kwiatów, to konieczne są duże, stabilne kwietniki metalowe, które pozwolą na ekspozycję pokaźnej liczny roślin. Stojące kwietniki wybieramy do większych pomieszczeń, a także do loggii, tarasów i ogrodów. Wiszące świetnie sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania, lecz także znajdą zastosowanie w ogrodzie i na tarasie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem do mieszkania będzie kwietnik rozporowy, tworzący roślinną kolumnę między podłogą a sufitem. Atrakcyjnym rozwiązaniem do ogrodu będzie metalowa pergola, która podtrzymuje rośliny pnące i wzmacnia ich dekoracyjną rolę.

Kwietniki metalowe i ich rodzaje

W naszych warunkach klimatycznych idealnie sprawdzają się wyroby z metaloplastyki.

Są to kute ze stali kwietniki do powieszenia na ścianie, kwietniki metalowe stojące lub uchwyty balkonowe, wielobarwne, konserwowane farbami proszkowymi, zaprojektowane i wykonane w firmach z wieloletnim doświadczeniem, takich jak Kapelańczyk, zapewnią długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie.

Metalowe kwietniki charakteryzują się dużą wytrzymałością i stabilnością, trudno je przewrócić tak jak plastikowe czy drewniane, trudno je także uszkodzić. Nadają się także do postawienia w ogrodzie czy na balkonie, są odporne na warunki atmosferyczne, mogą służyć wiele długich lat. Kwiaty w metalowych kwietnikach prezentują się efektownie i nowocześnie, o wiele ciekawiej, niż tradycyjnie umieszczone na parapecie, gdzie nierzadko zasłaniają światło i widoki za okna. Dodatkowo prócz doniczek z kwiatami możemy umieścić na nich różne ozdoby.

Różnorodność wyrobów metalowych jest niezwykle duża. Znajdziemy zarówno proste formy minimalistyczne, jak i klasyczne, tradycyjne w stylu, w tym bardzo ozdobne, bogato ornamentowane. Te pierwsze pasują do aranżacji nowoczesnych, loftowych, industrialnych czy skandynawskich. Drugie będą pięknie uzupełniały aranżacje rustykalne, kolonialne, prowansalskie, retro. Nie tylko wnętrza, ale także ogrody i balkony mogą mieć taki styl. Metal szczególnie dobrze komponuje się z wystrojem rustykalnym, głównie dzięki swej ozdobnej formie. Modnymi dodatkami są teraz kwietniki mające kształty określonych przedmiotów lub pojazdów, na przykład metalowego roweru lub bryczki. Takie pomysłowe metalowe wyroby metalowe potrafią zdobić nawet wówczas, gdy nie ma w nich doniczek, a umieścimy w nich na przykład owoce lub książki. Rodzaj kwietnika zależy od miejsca, gdzie ma się znaleźć, ważne jest także uwzględnienie ilości i wielkości doniczek oraz wzięcie pod uwagę swoich pomysłów nie tylko na ekspozycję kwiatów, lecz wystrój całego wnętrza.

Kwietniki – dzieła sztuki metaloplastycznej

Wykonywaniem metalowych kwietników i innych ozdób zajmują się metaloplastycy Kapelańczyk, których nazywamy także ślusarzami artystycznymi. Dzięki swojemu talentowi, a także doświadczeniu, potrafią oni stworzyć autentyczne dzieła sztuki, które w połączeniu z kwiatami będą idealną ozdobą pomieszczeń. Wykonanie takiego kwietnika nie jest czynnością ani łatwą, ani automatyczną. Wymaga dużej pracy i zastosowania specjalistycznego sprzętu, np. lasera do wycinania elementów. Cięcie laserem pozwala otrzymać dowolne i precyzyjne wykonane kształty, których brzegi będą gładkie i równe. Jest to metoda nowoczesna, efektywna i często wykorzystywana w metaloplastyce.

Metalowe kwietniki – naprawdę warto

Podsumowując, zdecydowanie warto zdecydować się na wybór kwietnika metalowego do naszego wnętrza. Przemawiają za tym względy praktyczne, są one bowiem trwałe, stabilne i odporne na warunki atmosferyczne. Bezsprzecznym walorem jest także bezpieczeństwo, zwłaszcza wtedy, gdy wśród naszych domowników, jak również gości, znajdują się dzieci czy też zwierzęta, nasi pupile. Atutem metalowych kwietników jest wielość wzorów, pozwalająca na wybór odpowiedniego modelu harmonizującego z aranżacją, będącą naszym dziełem. Praktyczne, wygodne, uniwersalne, trwałe, estetyczne, stylowe i modne – oto oferowane w naszym sklepie stojące, wiszące, do domu i mieszkania, do ogrodu i na taras, nowoczesne i klasyczne, kwietniki metalowe, wśród których znajdziemy idealny model dla siebie.

Polecane

pixel