Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

KONSOLA – LUKSUSOWY MEBEL DLA KAŻDEGO
W większości luksusowych lub stylowych domów znajdują się konsole, zarówno w salonach, sypialniach, przedpokojach, korytarzach. Jednak konsola nie jest meblem wyłącznie luksusowym, przeznaczonym do ekskluzywnych wnętrz. Będzie z powodzeniem pełnić funkcje ozdobną i praktyczną, a także być wizytówką każdego domu i mieszkania. Wąska konsola z szufladami, drewniana konsola przyścienna, konsola skandynawska, industrialna czy glamour, może znaleźć wspaniałe miejsce w przedpokoju współczesnego mieszkania tworząc wraz z innymi elementami wyposażenia jego niepowtarzalny charakter.
Czytaj więcej
Świecznik, czyli pojemnik na świec
Świecznik to przedmiot, który służy do utrzymywania świecy. Jego konstrukcja jest w swojej istocie bardzo prosta i sprowadza się do podstawy zaopatrzonej w kolec, na który nabija się świecę, a najczęściej także miseczki, która utrzymuje świecę w pionie. Tak wygląda najprostszy świecznik, tak właśnie wyglądały pierwsze świeczniki, które pojawiły się wraz z powstaniem świec. Cała reszta świecznika w znanej nam dzisiaj formie, to konstrukcja pozwalająca na utrzymywanie miseczki z kolcem i świecą w stałym, bezpiecznym położeniu. Owa konstrukcja umożliwia również osadzenie większej liczby świec.
Czytaj więcej
Historia świec ozdobnych i zapachowych
Świece są używane przez nas od tysięcy lat i co ciekawe, ich forma nie uległa zasadniczym zmianom – świeca to wciąż knot zanurzony w tłustej, palnej substancji. Kiedy powstały świece i jak zmieniała się na przestrzeni lat technologia ich wykonywania, a także sposoby ich używania?
Czytaj więcej
Klimat industrialny we wnętrzu
Styl industrialny, czasem nazywany loftowym, przyciąga oryginalnością, artystyczną fantazją, swobodą gospodarowania przestrzenią, niekonwencjonalnością. Powstał równolegle z modą na lofty, czyli mieszkania i apartamenty urządzone w przestrzeniach poprzemysłowych.
Czytaj więcej
Biurko w stylu skandynawskim
Biurko jest meblem, bez którego trudno sobie wyobrazić przestrzeń do pracy. Jest niezbędne w biurze, gabinecie, urzędzie, szkole, w domu. Biurko z szufladami, szafkami, nadstawkami, a przede wszystkim wygodną przestrzenią roboczą, powinno być funkcjonalne i estetyczne – jest meblem służącym do pracy, od którego rzadko oczekujemy walorów dekoracyjnych.
Czytaj więcej
Cechy stylu skandynawskiego
W dzisiejszym wpisie przybliżymy Ci cechy stylu skandynawskiego i podpowiemy, w jaki sposób urządzić mieszkanie, aby było nowoczesne i przytulne. Przeczytaj koniecznie!
Czytaj więcej
Dywany do salonu
Jaki dywan wybrać? Jaki dywan powinien mieć rozmiar? Naturalny czy syntetyczny? Jakie są trendy w wyborzu modnego dodatku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym wpisie blogowym poświęconym dywanom.
Czytaj więcej
Rośliny mieszkają w kwietnikach
Kwietniki są cały czas w modzie, spotykamy je wciąż w polskich domach i mieszkaniach, gdzie ubarwiają nie tylko stylizacje klasyczne, lecz także tworzą klimat wnętrz industrialnych i modernistycznych. Nic dziwnego – stojaki do kwiatów oprócz wyjątkowej estetyki pomagają nam zorganizować roślinne zakątki w naszej przestrzeni. Jak wybrać odpowiedni kwietnik stojący do domu lub mieszkania - w pełni funkcjonalny, a zarazem harmonizujący z wystrojem naszego wnętrza? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcej
pixel