Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Doniczki i osłonki na doniczkę - ceramiczne i z tworzywa

( ilość produktów: 121 )

DEKORACYJNE, STYLOWE DONICZKI

Doniczka jest dodatkową, efektowną ozdobą pomieszczenia, w którym umieszczamy nasze rośliny, dlatego warto wybrać takie doniczki, które uzupełnią aranżację naszego wnętrza lub całkiem przeciwnie - będą intrygującym kontrastem. W sklepie czarnyjelen.pl oferujemy paletę pięknych, stylowych doniczek i osłonek. Znajdziemy tam efektowne doniczki w barwach ziemi, z fakturą plecionek i tkanin, z etnicznymi wzorami, które wspaniale zaistnieją we wnętrzach boho. Geometryczne, białe doniczki świetne do aranżacji skandynawskich. Minimalistyczne, czarne doniczki do przestrzeni industrialnych i loftowych. Piękne osłonki imitujące koszyki, które uroczo ozdobią wnętrza w stylu wiejskim i prowansalskim. Proste, gustowne osłonki szkliwione, białe, czarne i grafitowe, które sprawdzą się w każdym nowocześnie urządzonym domu, mieszkaniu, na tarasie lub w ogrodzie.

DONICZKI ORAZ OSŁONY DONICZKOWE TO WSPANIAŁA OPRAWA PIĘKNYCH ROŚLIN

Jeśli chcemy tworzyć piękne wnętrza z żywymi roślinami, doniczki z tworzywa oraz te ceramiczne są rewelacyjnym sposobem na doskonałą harmonię w naszym otoczeniu, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz - na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Estetyczna oprawa roślin ucieszy nasze oczy, a roślinom da optymalne warunki wzrostu. Użyjmy lekkich, pięknych plastikowych doniczek, w których rośliny będą dobrze rosły, a stylistyczną spójność naszej aranżacji uzyskajmy dobierając jeszcze piękniejsze kwiaty. Wspaniała oprawa i wyjątkowa dekoracja, która przynosi mnóstwo radości. Koniecznie zobacz nasze przepiękne doniczki i osłony na rośliny.

Osłonki na doniczki pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne - ich zadaniem jest ukrycie w swym wnętrzu doniczki, która bywa zazwyczaj mało estetyczna. Osłonka zabezpiecza także podłogę lub meble przed wilgocią doniczki. Stosuje się je także w początkowych etapach rozwoju roślin, gdy szybki wzrost wymaga zmiany doniczek - używa się wtedy tanich doniczek plastikowych, które ukrywa się w estetycznych osłonkach.

CERAMICZNE OSŁONKI NA DONICZKĘ

Spośród wielu rodzajów osłonek na doniczkę najchętniej wybieranymi są osłonki ceramiczne. Cechuje je wyjątkowa estetyka, wielość form i kolorów, naturalny materiał i wysmakowana elegancja. Bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach, w różnych pomieszczeniach, świetnie sprawdzają się także na zewnątrz, na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Występują w wielu rozmiarach, są osłonki małe i duże, wysokie i niskie, pojedyncze ? na jedną doniczkę i przeznaczone dla kilku doniczek lub rynienek do kwiatów. Wybierając osłonkę powinniśmy znać lub przewidzieć rozmiar doniczki uwzględniając także i to, że będziemy zmieniać doniczki w miarę wzrostu naszych roślin. Osłonki ceramiczne na doniczki mają powierzchnie o różnych fakturach, spotkamy osłonki wykończone szklistą glazurą, z powierzchnią matową, z fakturą imitującą tkaninę lub plecionkę lub uformowaną na kształt tradycyjnych donic z ceramiki ceglanej.
Osłonki ceramiczne są wyrobami cechującymi się znaczną trwałością, którą zawdzięczają specyficznej obróbce materiału wyjściowego - wypalaniu. Są odporne na ścieranie się, działanie wysokich temperatur i czynników chemicznych.

OSŁONKI CERAMICZNE JAKO DONICZKI

Osłonki ceramiczne są często stosowane jako doniczki. Możemy zasadzić roślinę bezpośrednio w osłonce, która nie posiada otworów w dnie, wtedy należy zadbać o przygotowanie dobrego drenażu. W przypadku sadzenia roślin bezpośrednio w ceramicznej osłonce bez otworu w dnie bardzo ważny jest drenaż, ponieważ woda nie może z takiej osłonki odpłynąć. Drenaż wykonamy umieszczając na dnie osłonki warstwę drobnych kamyków. Powinniśmy także dobrać odpowiednie rośliny, głównie takie, które lubią wilgotne podłoże.

pixel